صفحه اصلی اخبار ۳۴۱ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی فعال هستند

۳۴۱ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی فعال هستند

۳۴۱ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی فعال هستند

مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور جوانان گفت: بیش از ۳۹۰ سازمان مردم نهاد در استان مجوز فعالیت دارند که ۳۴۱ سمن فعال هستند.

ایرنا – ۳۴۱ سازمان مردم نهاد در آذربایجان غربی فعال هستند

محمد خزایی روز سه شنبه در چهارمین نشست اتاق فکر سمن ها که در تالار وحدت مهاباد برگزار شد، اظهار کرد: از این تعداد ۳۰۳ سازمان مردم نهاد در حوزه وزارت کشور و ۳۸ سمن در حوزه ورزش و جوانان فعالیت دارند.
وی افزود: ۵۲ سمن جدید نیز در حوزه ورزش و جوانان در آستانه اخذ اعتبارنامه و آغاز فعالیت در استان می باشند.
خزایی گفت: سمن های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی ورزشی و جوانان زیست محیطی و امور خیریه فعالیت می کنند، رویکرد دولت تدبیر و امید این است که با برون سپاری کارها به سازمان های مردم نهاد به نوعی از مشارکت های مردمی برای پیشبرد سیاست های کلی نظام و دولت استفاده کند.
مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور جوانان و رئیس فرهنگسرای ارومیه اظهار کرد: تمام نهادهای متولی موظف شده اند تا اقداماتی را که قابیلت برون سپاری دارند را به سمن ها واگذار کنند.
خزایی هدف از برگزاری نشست با سمن های مهاباد را بررسی و احصا مشکلات آنان در حوزه جوانان برشمرد و گفت: آشنایی با ظرفیت های سمن ها در شهرستان مهاباد یکی دیگر از اهداف این نشست است.
وی بیان کرد: در مهاباد انجمن های زیست محیطی، انجمن های خیریه آسیب های اجتماعی بیشتر فعالیت دارند بر این اساس تلاش می کنیم برنامه ریزی ها متناسب با ظرفیت های موجود سمن ها در این شهرستان باشد.
وی تاکید کرد: فعالیت سمن ها باید غیراقصادی و غیرسیاسی باشد و اگر غیر این باشد در فعالیت های سمن ها اختلال به وجود می آید ولی اگر از سوی دولت یا افراد خیر درآمدی عاید سازمان های مردم نهاد می شود باید در امورات مربوط به سمن ها و اهداف آنها هزینه شود و نباید به پرداخت حقوق یا توزیع بین اعضا صرف شود.
وی اضافه کرد: سمن های نباید فعالیت های درآمدزایی و اقتصادی و همچنین فعالیت های سیاسی داشته باشند در غیر این صورت آنها را از رسیدن به اهداف تعیین شده خود بازمی دارد.
مشاور استاندار اذربایجان غربی در امور جوانان با تاکید بر پرهیز تداخل فعالیت های سیاسی و اقتصادی در سمن ها، افزود: اگر این موارد در فعالیت سمن ها مشاهده شود مغایر با اساس فعالیت آنهاست و در این خصوص نهادهای نظارتی نقش خود را ایفا می کنند.
خزایی با ابراز رضایت از فعالیت های سمن ها در جنوب آذربایجان غربی تاکید کرد: سمن ها محل فعالیت های گروهی به دور از شائبه فعالیت های قومیتی هستند و مردم و مسئولان با اطمینان از این موضوع خاطر از فعالیت و عضویت در این نهادها استقبال می کنند.
وی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی در پیشبرد اهداف سمن ها گفت: اطلاع رسانی به موقع و سریع و همچنین ایجاد کمپین های حمایتی در خصوص اهداف سمن ها به ویژه مسائل زیست محیطی کمک ویژه ای در پیشبرد برنامه های سمن ها داشته و می تواند بازتاب جهانی نیز داشته باشد.
در این نشست نمایندگان سمن ها به بیان نکته نظرات و مسائل مربوط به فعالیت های خود پرداختند.

Print Friendly

بدون نظر

پاسخ دادن