صفحه اصلی اخبار اولین استارتاپ گرایند شمالغرب کشور در فرهنگسرای جوان ارومیه

اولین استارتاپ گرایند شمالغرب کشور در فرهنگسرای جوان ارومیه

اولین استارتاپ گرایند ارومیه پنج شنبه عصر با حضور مدیر عامل شرکت افق اندیشه یکی از شرکت های پیشرو در حوزه وب و شبکه های کامپیوتری در فرهنگ سرای جوان ارومیه برگزار شد، رویدادی که به کارآفرینان کمک می کند تا با یکدیگر آشنا شده و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای جوان ارومیه،  «استارتاپ گرایند» رویدادی جهانی در حوزه کارآفرینی است که در ارومیه برگزار می شود و افراد زیادی هم مشتاق شرکت در آن هستند. استارتاپ عنوانی است که اغلب به شرکت های نوپا در حوزه تکنولوژی داده می شود؛ شرکت هایی که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرار پذیر و جدید به وجود می آیند. کسب و کار هایی مانند گوگل، دیجی کالا و… همگی زمانی استارتاپ به حساب می آمدند.

اما استارتاپ گرایند چیست؟ استارتاپ گرایند یک رویداد و گردهمایی در حوزه کارآفرینی و استارتاپ هاست که در بیش از ۱۲۰ شهر دنیا، از جمله ارومیه برگزار می شود. در این رویداد از کارآفرینان موفق در حوزه های مختلف از جمله وب و تکنولوژی دعوت می شود تا به عنوان مهمان حضور یافته و تجارب خود را با سایرین سهیم شوند. استارتاپ گرایند فرصتی برای آشنایی با علاقه مندان و فعالان کسب و کار و فضایی برای تعامل کارآفرینان است. در این رویداد موسسان، کارآفرینان و سرمایه گذاران موفق محلی داستان های شخصی و درس هایی که از ساخت کمپانی های موفق گرفته اند، را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

اولین استارتاپ گرایند ارومیه، در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در فرهنگ سرای جوان ارومیه برگزار شد. فرشید دانشگر، مدیر عامل گروه شرکت های افق اندیشه مهمان ویژه برنامه این ماه استارتاپ گرایند. شرکت افق اندیشه در زمینه فناوری اطلاعات تحت دپارتمان های شبکه و امنیت اطلاعات، نرم افزار و آرشیو الکترونیکی آغاز نموده است.

افرادی که تا به حال در این گونه رویداد ها، شرکت نکرده اند، ممکن است کمی غاقلگیر شوند. زیرا این گونه رخداد ها به تازگی در ایران مرسوم شده اند و ممکن است کمی به نظر عجیب برسند. البته این گونه رویداد ها برای کارآفرینانی است که به فکر راه اندازی یک استارتاپ هستند.

بسیاری از جوانان که در ایران به فکر راه اندازی یک کسب و کار در حوزه وب و تکنولوژی هستند و می خواهند یک استارتاپ راه اندازی کنند به احتمال زیاد تجربه ای در این زمینه ندارند و پیش از این رویداد ها رخدادی برای آشنایی بیشتر با این گونه فعالیت ها نداشته اند. لذا با شرکت در این رخداد ها می توانند از تجربیات دیگر کارآفرینان استفاده کنند و با داستان شکل گیری و چالش های پیش رو دیگر استارتاپ ها آشنا شوند. به علاوه افراد و تیم های کارآفرین می توانند با یکدیگر آشنا شوند و در صورت نیاز با یکدیگر کار کنند و حتی تیم های تازه تشکیل دهند.

تجربه منحصر به فرد دیگری که به احتمال زیاد افراد آن را در حالت عادی تجربه نمی کنند. جو بسیار صمیمی حاکم بر این گونه رویداد ها است. بدین ترتیب که شما پیش از پذیرش و دریافت کارت ورود، برچسب اسم و حوزه فعالیت را بر سینه می زنید، در این شرایط شرکت کنندگان به راحتی می توانند نام و حوزه کاری دیگر شرکت کننده ها را ببینند. اما موضوع جالب این است که افرادی که تا به حال یکدیگر را حتی یک بار هم ندیده اند، با ورود به فضای استارتاپ گرایند، با توجه به علایق خود و خواندن برچسب های نصب شده بر سینه دیگر شرکت کنندگان به راحتی شروع به برقراری ارتباط با دیگر شرکت کنندگان می کنند و در رابطه با موضوع ها و چالش های پیش رویشان با یکدیگر به گفت و گو می پردازند.

این گونه رخداد ها به نزدیک تر شدن جامعه کارآفرینان و بازدهی بیشتر و موفقیت آنها کمک بسزایی می کند. تنها جوانانی را در نظر بگیرید که ایده های نو برای کسب و کار خود دارند، اما حتی نمی دانند که از کجا باید شروع کنند و چالش های پیش رویشان چیست؟ یا افرادی را در نظر بگیرید که به دلیل نداشتن تیم، ایده هایشان هنوز در مرحله طرح باقی مانده است و با شرکت در این گونه رویداد ها می توانند با افراد جدیدی آشنا شوند که شاید در آینده ای نزدیک بتوانند با یکدیگر تیم تشکیل دهند. این گونه فعالیت ها کمک شایانی به جامعه کارآفرینی می کند.

شروع استارتاپ گرایند اول در فرهنگ سرای جوان با دریافت کارت و گپ و گفت و گو های دوستانه و پذیرایی همراه بود. در این بین جوانان بسیاری بودند که به تازگی و پس از اتمام تحصیلات خود، قصد داشتند که کسب و کار خود را راه اندازی کنند و به یکی از استارتاپ های فعال بپیوندند. رویداد روز گذشته پر بود از شرکت کنندگانی که برای اولین بار با یکدیگر آشنا می شدند و با هیجان خاصی از ایده ها و برنامه هایشان صحبت می کردند.

sg1

 

 

پس از اتمام بخش اول، در سالن همایش های فرهنگ سرای جوان ارومیه، برنامه با معرفی استارتاپ گرایند و اعلام هدف برگزاری این گونه رویداد ها شروع شد و سپس نیز با پخش کلیپی از سیلیکون ولی، قلب تکنولوژی دنیا، و آشنایی با اکو سیستم کارآفرینی آن ادامه یافت. پس از پایان کلیپ، پدرام چراغی، مجری برنامه استارتاپ گرایند گفت و گویی یک ساعته با فرشید دانشگر انجام داد. دانشگر در این گفت و گو با اشاره به فعالیت هایش در حوزه فناوری اطلاعات و داستان موفقیت کسب و کار خود و نحوه راه اندازی افق به کمک فرشاد، برادرش و کسری کاظم پور را بیان کرد. همچنین شرکت کنندگان نیز سوالاتی در مورد نحوه سرمایه گذاری و مدل های درآمدی شرکت افق اندیشه مطرح کردند.

 

 

sg2

 

پس از اتمام گفت و گو با پدرام چراغی، با فرشید دانشگر کلیپ معرفی اکوسیستم استارتاپ های استانبول پخش شد. در ادامه برنامه نیز آراز استادی از فعالان اکو سیستم کارآفرینی، رویداد های جامعه کارآفرینی جهانی در یک ماه گذشته را مورد بررسی قرار داد و همچنین به اهمیت شبکه سازی و ارزش کار تیمی در راه اندازی استارتاپ ها اشاره کرد.

 

sg3

 

پس از انتهای سخنان آراز استادی، بار دیگر شرکت کنندگان به شبکه سازی و گپ گفت ها برای شروع همکاری های جدید با یکدیگر پرداختند.

sg4

 

Print Friendly

بدون نظر

پاسخ دادن