صفحه اصلی اخبار افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی عکس و تئاتر چی چست با محوریت دریاچه...

افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی عکس و تئاتر چی چست با محوریت دریاچه ارومیه

دبیرخانه جشنواره ملی عکس و جشنواره منطقه ای تئاتر چی چست با محوریت دریاچه ارومیه و با حضور نماینده ویژه مجری احیا دریاچه ارومیه، رئیس فرهنگسرای جوان ارومیه و جمعی دیگر از مسئولان و اصحاب رسانه افتتاح شد.

DSC_0115

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای جوان ارومیه، در آیین افتتاحیه رئیس فرهنگسرای جوان ارومیه گفت : در کشور ما بحران آب جدی است و باید با فرهنگ سازی مناسب بتوانیم از این بحران سخت عبور کنیم.

محمد خزائی افزود: نگاه فرهنگی به احیا دریاچه ارومیه و مصرف بی رویه آب و نبود فرهنگسازی مصرف درست، به مسئله بحران آب و خشک شدن دریاچه ارومیه دامن زده است، جشنواره ملی عکس و منطقه ای تئاتر چی چست فرصت مناسبی برای بالا بردن سطح آگاهی مردم درباره بحران آبی کشور است.

نماینده مجری طرح احیا دریاچه ارومیه هم ضمن تاکید بر نقش نظارتی ستاد احیا در عملکرد دستگاه های اجرایی در مورد اقدامات انجام یافته درباره احیای دریاچه ارومیه افزود: متاسفانه حوزه فرهنگ با درجه بالای اهمیت، مورد بی مهری واقع شده است و در حالی که حدود ۱ درصد از کل بودجه احیا دریاچه ارومیه  به این منظور اختصاص یافته است اما  کمتر از ۵/. درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

به گفته بهادری از ۲۵۹ میلیارد برای پروژه های عمرانی حدود ۲ میلیارد برای پروژه های فرهنگی اختصاص یافته و اگر مدیری نتواند بخوبی این بودجه را مدیریت کند با برخورد جدی ستاد احیا مواجه خواهد شد.

دبیر ستاد احیا افزود: تلاش ما و همکاران در ستاد احیا این خواهد بود که با بالا بردن کیفیت جشنواره ها، آنها را به سطح بین المللی برسانیم.

شایان ذکراست، جشنواره ملی عکس چی چست از ۱۵ شهریور با حضور جمعی از عکاسان برجسته ملی آغاز می شود و به همراه جشنواره استانی تئاتر در هفته پایانی آذرماه در قالب جشنواره به پایان می رسد. علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جشنواره به آدرس http://chichestfest.com مراجعه کنند.

Print Friendly

بدون نظر

پاسخ دادن